TSA COBRA III 20GA 24 WALNUT YOUTH
$406.95
product code:TSA 23137
UPC:713780231372
Brand:TriStar
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
The TriStar Cobra III Field Youth provides a reliable durable and consistent shotgun design with great performance. It comes chambered in 20GA with a 24 inch barrel. Features include a fiber optic front sight a walnut stock and a 5 round capacity.
| Action | Pump |
| Gauge | 20 Gauge |
| Barrel Length | 24" |
| Capacity | 5+1 |
| Chamber | 3" |
| OAL | |
| Weight | 6.50 lbs |
| Choke Configuration | MobilChoke |
| Receiver Description | |
| Stock Description | |
| Trigger | |
| Chokes Included | F,M,IC |
| Barrel Description | Vent Rib Chrome-Lined |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Safety | Manual Thumb |
| Barrel Length Range | 24" to 24.99" |
| Weight Range | 6 lbs to 6.99 lbs |
| Hand | Right Hand |
| Stock Finish Group | Brown |
| Metal Finish Group |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


